Pierwsze spotkanie w ramach sporu zbiorowego z pracodawcą

Informujemy, że w dniu 23.07.2013r w Chorzowie odbyło się pierwsze spotkanie w ramach sporu zbiorowego z pracodawcą .

1/ MOZ NSZZ Solidarność podtrzymał w całości swoje żądania podając pełne uzasadnienie.
2/ Pracodawca oświadczył, iż w obecnej trudnej sytuacji ekonomiczno-finansowej firmy nie widzi możliwości podwyższenia wynagrodzeń pracowników Alchemii S.A.
3/NSZZ Solidarność wystąpił z wnioskiem aby podczas trwania rokowań w sporze zbiorowym wynagrodzenia pracowników Alchemii S.A. nie uległy zmniejszeniu w stosunku do dotychczasowych.
/ W świetle regulaminu wynagradzania Alchemii S.A. scenariusz obniżenia dotychczasowych wynagrodzeń jest całkowicie realny/
4/ Wyznaczono następny termin spotkania na 05.09.2013r.
5/ Do sporu zbiorowego przyłączyły się związki zawodowe działające w Hucie Batory.

UWAGA

W dniach 23/24.07.2013r został podpisany przez związki zawodowe działające w Alchemia S.A. jednolity tekst Regulaminu Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych z wynegocjowanymi poprawkami.
Oczekujemy od Pracodawcy niezwłocznego ustalenia daty posiedzeń komisji socjalnej w poszczególnych zakładach.