Zagadkowe kalendarium czy celowe działanie

Zgodnie z zapowiedziami Alchemia S.A dokonuje podziału Rurexpolu Sp.z o.o i przejmuje zorganizowaną część tego przedsiębiorstwa.

Dalej:

1. Pracodawca tuż po przejęciu wybiera w Alchemii S.A Radę Pracowników

2. Pracodawca w ostatniej chwili powiadamia członków Związków, pomijając przy tym Władze Związkowe, że wymaga od nich pisemnej zgody na potrącenie składek.

3. Pracodawca przedstawia pracownikom Rurexpolu do zapoznania się i stosowania regulaminu.

4. Pracodawca zaprasza za zebranie Organizacje Związkowe działające w Alchemii w przedziwnej konfiguracji. Dwa terminy zebrań dla wyznaczonych Organizacji Związkowych

5. Miejsce zebrań wyznacza w Chorzowie

Na zebraniu 21.02.2013r z Organizacjami Związkowymi pełnomocnik Alchemii wyjaśnia:

Ad1. Zobowiązała go do tego Ustawa o Radach Pracowników

Ad2. Przeglądając akta personalne przyjmowanych pracowników Pracodawca natknął się na zgody do potrącania składek związkowych u innego Pracodawcy. Dlaczego pominął władze związkowe nie wiadomo.

Ad3. Pracownikom Rurexpolu przedstawiono regulaminy tylko do zapoznania się z nimi.

Ad4. Wyznaczono dwa terminy w obawie, że mogło zabraknąć krzeseł na przeznaczonej na zebranie sali w biurowcu Huty Batory.

Ad5. Chorzów, bo tak będzie wszystkim poręcznie.

Nie sądzimy, że tak jest a co sądzą o tym pracownicy Rurexpolu? Nie łatwo się domyślić.