Historyczna zmiana, początek nowej dekady

Z chwilą przejęcia zorganizowanej części Rurexpolu przez Alchemię S.A nasza organizacja również musiała przystosować struktury do nowego Pracodawcy. Wiadomo, że nowy pracodawca posiada zakłady rozproszone co stanowi logistyczny problem również dla organizacji związkowej. Myślę jednak, że sprostamy nowemu wyzwaniu. Zgodnie ze statutem i wcześniejszym porozumieniem utworzono Międzyzakładową Organizację Związkową NSZZ Solidarność przy Alchemii S.A z siedzibą w WRA w Zawadzkim. Tak, więc nową organizację Solidarności tworzą WRA, Huta Batory i Rurexpol. W swoich regionach zarejestrowane są jako Organizacje Podzakładowe. W sumie Solidarność zrzesza prawię połowę pracowników Alchemii S.A a to przecież o czymś świadczy i zobowiązuje. Taka sytuacja wyłączyła nas naturalnie ze struktur OM NSZZ Solidarność ISD Huty Częstochowa. Nic na to nie poradzimy tak musi być. Tym samym rozpoczynamy nową dekadę działalności NSZZ Solidarność w Zakładzie Rurexpol. Dekadę trudną, ale jak myślimy z nadzieją szczęśliwą dla wszystkich pracowników Rurexpol. Jest to idealny czas na dokonanie pewnych podsumowań stawiana ocen i snucia planów na przyszłość.

Przyszłość która ze względu na ogólne uwarunkowania, zaciemniona globalnym kryzysem, nie zapowiada się różowo. Jak nam będzie przy nowym Pracodawcy właściwie zależy od nas samych. Ile mamy wszyscy w sobie charyzmy, odwagi, determinacji i poświęcenia aby nie zagubić się we współczesnym świecie nasyconym różnymi, często bardzo dziwnymi zachowaniami aby sprostać zadaniom i wyznaczonym celom. W globalnym świecie nie brakuje Pracodawców kierujących się etyką i społeczną odpowiedzialnością biznesu, którzy jako zobowiązanie biznesu traktują przyczynianie się zrównoważonego rozwoju przy współpracy zatrudnionych, ich rodzin, lokalnej społeczności, zmierzającego do poprawy jakości życia co służy biznesowi i społeczeństwu. Ale w tym pomieszanym świecie nie brakuje także przeróżnych zagrożeń takich np. jak Pracodawcy zwyczajni psychopaci dla których nie istnieją żadne normy, reguły i przepisy o odpowiedzialności nie wspominając (cytat: opracowanie Banku Światowego na temat społecznej odpowiedzialności biznesu). Jak będzie w naszym zakładzie wkrótce się okaże. Wierzymy, że nasz zakład będzie wzorcowy oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu.