PPP: Człowiek jest przed kapitałem

ppp 2014

- Dziękuję wam, że jesteście i pokazujecie, że człowiek powinien być i jest przed kapitałem - podziękował laureatom VI edycji konkursu Pracodawca Przyjazny Pracownikom Piotr Duda, przewodniczący KK NSZZ "Solidarność".

Gala PPP odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy, Kancelarii Prezydenta RP, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, KK, zarządów regionów i komisji zakładowych "S".

Przewodniczący Związku przypomniał jaka jest idea konkursu. - Ideą konkursu jest promowanie tego, o co w Polsce jest bardzo trudno - stabilnego zatrudnienia. To wpływa na bezpieczeństwo pracy, stabilność zatrudnienia, działalność związków zawodowych. Wy pokazujecie, że jest to możliwe - mówił szef "Solidarności". Zwrócił uwagę, że choć w kraju jest wiele konkursów dla pracodawców, tylko ten jeden jest szczególny - bo wyboru dokonują sami pracownicy, zwiazkowcy. Laureaci konkursu zapewne nie wygraliby przetargów publicznych, bo oni zatrudniając pracowników zgodnie z zasadami Kodeksu pracy ponosząc przez to wyższe koszty pracy i w związku z tym są mniej konkurencyjni - zwracał uwagę Duda.

Na zakończenie szef "solidarności" wręczył Prezydentowi RP pióro z napisem" NSZZ Solidarność"- aby podpisywał jak najwięcej propracowniczych ustaw i aktów prawnych.

Bronisław Komorowski w swoim wystapieniu podkreślał wartośc dialogu społecznego. Zwracał uwagę na trudności przed jakimi często staje podpisujac ustawy, ktore nie mogą zadowolić wszystkich stron. Dziękując "Solidarności" za wspaniałą inicjatywę, dziekował jednoczesnie pracodawcom za ich pomysły i inicjatywy, dzięki którym trudna współpraca między przedsiębiorcami i pracownikami jest możliwa i udana.

Laureaci VI edycji akcji certyfikacyjnej Pracodawca Przyjazny Pracownikom:

Łuksja Sp. z o.o. w Łukowie,
PSS "Społem" w Radomiu,
Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Pabianicach,
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Jaworznie,
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Mielcu,
Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. w Starogardzie Gdańskim,
ZOZ Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi,
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej "Legionowo" Sp. z o.o. w Legionowie,
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Sp. z o.o. w Kielcach,
NSK Bearings Polska S.A. w Kielcach,
Neapco Europe Sp. z o.o. w Praszce,
Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Koszalinie,
Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.w Zabrzu,
SFW Energia Sp. z o.o. w Gliwicach.

Źródło: Strona internetowa Komisji Krajowej

Red: Niestety to już drugi z rzędu żadna firma z Regionu Częstochowskiego nie spełniła kryteriów Pracodawcy Przyjaznego Pracownikom czyżby to efekt BUDZENIA ENERGII CZĘSTOCHOWY?! A chciałoby się aby to nasza firma się tam znalazła.