Pisma, pisma?a premii nie widać

wykrzyknik

13.02.2014r Związki Zawodowe Alchemii Zakładu Rurexpol wystąpiły z pismem dotyczącym opinii na temat zadań premiowych za luty 2014r, a szczególnie ich realizację. Uważamy, że łączne traktowanie składnika czysto produkcyjnego oraz finansowego jest niewłaściwe, ponieważ pracownicy wykonujący swoje zadania nie mają żadnego wpływu na takie elementy wyniku finansowego jak koszt i jakość materiału wsadowego czy cenę zbytu. Naszym zdaniem takie formułowanie zadań ma na celu jedynie blokadę wypłacenia premii, która w swoim założeniu powinna mieć charakter motywacyjny.

W połączeniu z coraz bardziej dotkliwymi brakami w zatrudnieniu oraz innymi utrudnieniami, takie postępowanie Pracodawcy uważamy za wysoce niewłaściwe.

14.02.2014r Związki Zawodowe Zakład Rurexpol wystąpiły z pismem dotyczącym rozliczania zadań premiowych za rok 2013 wyrażając najwyższe zaniepokojenie sytuacją produkcyjną w zakładzie i ?konsekwentnym? niewypłacaniem premii regulaminowej wynikającej z postanowień ZUZP ISD Huta Częstochowa Sp.z.o o obowiązujących większość pracowników Zakładu Rurexpol. Taka sytuacja trwa od listopada 2012r, a więc cały dotychczasowy okres funkcjonowania Zakładu Rurexpol w strukturze Alchemia S.A. Wobec powyższego domagamy się rzeczywistego rozliczenia zadań w formie informacji pisemnej skierowanej do Organizacji Związkowych Rurexpolu.

31.03.2014r Pracodawca przekazał do Związków Zawodowych Rurexpolu zestawienie faktycznego wykonania produkcji gotowej za 2013r informując jednocześnie, że w żadnym miesiącu 2013r, nie wystąpił zysk brutto dla sprzedaży. W związku z powyższym z powodu niewykonania postawionych zadań premia za niniejszy okres nie została wypłacona.

Czy się z tym zgadzamy?

Powtórzmy raz jeszcze

1.Pracownicy odpowiadają za produkcję tylko do pewnego poziomu odpowiedzialności

2. Nie mamy wpływu na jakość wsadu

3. Nie mamy wpływu na cenę wsadu

4. Nie mamy wpływu na cenę zbytu

5. Nie zajmujemy się handlem i nie tworzymy rynku zbytu

6. Nie dobieramy handlowców, menagerów i specjalistów od sprzedaży i marketingu

Ponieważ to nam najbardziej zależy na tym zakładzie widzimy wiele możliwości oszczędnej gospodarki. Uważamy jednak, że nasz głos nie zawsze jest słyszalny choć jesteśmy pewnie, że mamy wiele racji. Czy też tak uważacie? Napiszcie do nas, chętnie podzielimy się tymi komentarzami z Dyrekcją Zakładu.