Aktualności1

HotNewsStamp1. Odbyło się zebranie Prezydium MOZ NZZ Solidarność przy Alchemii S.A Zawadzkim na którym m.in.
-omówiono i podsumowano spór zbiorowy Solidarności z Pracodawcą
- strategię działania związku na przyszłość
-wybory na kadencję 2013-1018
-zadania i cele, które stoją przed Naszą Organizacją
-współpraca z innymi Związkami Zawodowymi

2. Zakończono rozdział środków z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych dla pracowników Alchemii na różne cele. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami Pracodawcy i Związków Zawodowych ,pozostałe środki przeznaczono na paczki dla dzieci (200zł) i talony świąteczne (200-280zł) dla Pracowników Alchemii. Sposób załatwienia tej sprawy co prawda wzbudził wiele emocji i kontrowersji ,uważamy jednak, że najważniejsze jest to, że umowa Pracodawcy ze Związkami Zawodowymi została dotrzymana. Trzeba również zaznaczyć, że największą robotę wykonali w tym temacie Przewodniczący Solidarności.

3. 10.12.2013r. odbyło się posiedzenie Rady Krajowej Sekcji Hutnictwa NSZZ Solidarność. Omówiono m. In.:
-udział w akcjach protestacyjnych
-sytuacje społeczno-ekonomiczną w branży
-współpracę z innymi Związkami Zawodowymi
-deklaracje Związków Polski, Czech i Słowacji w sprawie sytuacji w hutnictwie. W deklaracji znalazł się również postulat Przewodniczącego Organizacji Podzakładowej Rurexpolu Zdzisława Wójcika mówiący, że "skuteczne opodatkowanie lub też ograniczenie importu tzw. ?brudnej stali" na obszarze Unii Europejskiej powinno zostać wprowadzone wraz z szybką i skuteczną reakcją na działania i plany niektórych krajów z poza Unii Europejskiej".
-wybory na kadencję 2013-2018
-plan działania i pracy Rady na rok 2014

4. 19 grudnia 2013r w Chorzowie spotkają się strony w srawie wysokości odpisu na ZFŚS na rok 2014. Mamy nadzieję że rozmowy zakończą sie pozytywnym rezultatem który zadowoli Pracodawcą i Pracowników Alchemii S.A.  na okoliczność nadchodzących Świat Bożego Narodzienia.