5 LISTOPADA: Złoty Donek w Częstochowie

W ramach Ogólnopolskich Dni Protestu pod hasłem "Dość lekceważenia społeczeństwa" Region Częstochowski NSZZ "Solidarność" zaprasza na happening, który odbędzie się 5 listopada na Al. NMP i Kościuszki.
Styropianowy pomnik zwany "Złotym Donkiem" - pusty w środku, a pozłocony tanim tombakiem, zatem odpowiadający pierwowzorowi - ?odwiedzi? w tym dniu Częstochowę (wcześniej pomnik był atrakcją wrześniowej manifestacji związków zawodowych w Warszawie). W Częstochowie ?odsłonięcie? styropianowej statui nastąpi w pasażu Al. NMP na wysokości Kamienicy Kupieckiej o godz. 13.00, później - do godz. 16.00 - przewidziano bogaty program pobytu ?Premiera? w mieście, w tym gry i zabawy z nagrodami. Będzie również możliwość podpisania petycji o samorozwiązanie Sejmu RP.