6.03.2013 Zebranie Pracodawcy ze Związkami Zawodowymi

zebranieZwiązki Zawodowe działające w Alchemii S.A wspomagane dzielnie przez Związkowców ISD Huty Częstochowa odniosły się do propozycji Pracodawcy w kwestiach przedstawionych na zebraniach 21 i 22 lutego. Związki Zawodowe zaakceptowały propozycję zasad współpracy pomiędzy stronami które zapisano w protokołach w punkcie 5. Jednakże wskazując, że pomieszczenia biurowe do działalności związkowej jak i potrącenie składek powinno odbywać się bezpłatnie na zasadach jak dotychczas. Także koszty dojazdu na zebranie samochodem prywatnym powinny być pokryte według stawki za 1km-80% maksymalnej stawki. Dalej, proponujemy aby Pracodawca był zobowiązany udzielać Przedstawicielom Związków Zawodowych zwolnień z pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia pod symbolem ?oddelegowanie?.

Zwolnienie dotyczy także ?nocnej zmiany? w dzień poprzedzający wyznaczony termin spotkania. Następnie przedstawiciel MOZ NSZZ Solidarność Pani Stefania Penkała w imieniu wszystkich Organizacji Związkowych przedstawiła wniosek w zakresie propozycji zmian do regulaminu. Na początek omówiliśmy zmiany jakie należy wprowadzić do ZFŚS. Regulamin zaproponowany przez Pracodawcę ma się nijak do funkcji jaką miałby spełniać. Jest oczywistym i niepodlegającym dyskusji, że wzorcowym regulaminem jest regulamin ZFŚS, który obowiązuje w Rurexpolu Sp.zo.o. Zaproponowane poprawki przez Związki Zawodowe do tego właśnie zmierzają. Ponadto Przedstawicielu MOZ NSZZ Solidarność Pani Stefania przedstawiła Pracodawcy związek w sprawię przyznania Pracownikom środków finansowych przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Czekamy na zgodę Pracodawcy na zaproponowane zmiany. Akceptacja będzie z pożytkiem dla obu stron. Mocno w to wierzymy.