Też tam byliśmy

logo-comKomitet Wykonawczy IndustriALL Global Union wezwał afiliowane organizacje związkowe do zmobilizowania członków w akcji "STOP UMOWOM ŚMIECIOWYM" w ramach Światowego Dnia Godnej Pracy 7 października 2015 roku. My spotkaliśmy się wraz z Regionem Częstochowskim na manifestacji w Warszawie.

Działania organizacji związkowych zrzeszonych IGU o charakterze globalnym są niezwykle istotne ze względu na presję wywieraną na rządy i instytucje światowe w kwestii przyjęcia odpowiednich regulacji wobec nietrwałych form zatrudnienia. Efektem jest większa świadomość wpływu ich negatywnych skutków, a także umacniania działania IndustriALL mające na celu włączenie nietrwałych form zatrudnienia do debaty publicznej. Wszystkie organizacje związkowe zachęcane są, aby dołączyć do światowej walki przeciw rozprzestrzenianiu się umów śmieciowych.

W kampani tej nie mogło zabraknąć związkowców z Rurexpolu. Przed nami długa droga. Uważamy jednak że dzięki naszej determinacji, poświęceniu i mobilizacji razem współdziałając z organizacjami ponadnarodowymi zatrzymamy umowy śmieciowe.