Na ratunek Rurexpolowi

Giżyński

Wczoraj tj. 11.08.2015 r. w Siedzibie Zarządu NSZZ Solidarność Regionu Częstochowskiego , w obecności Przewodniczącego , Członków Zarządu oraz Radców Prawnych i Związkowców z Rurexpolu odbyło sie spotkanie z Posłem Ziemi Częstochowskiej Panem Szymonem Giżyńskim . Uważamy , że o Naszych sprawach powinniśmy rozmawiać tylko z opcją polityczną nam zbliżoną , wyrażającą podobne standardy i przekonania. Pozostali posłowie pochodzący z naszego regionu popisali sie wystarczająco kiedy głosowali w Sejmie za anty pracowniczymi ustawami . Ile są warci można sie było przekonać podczas wiosennych odwiedzin w ich biurach . Ówczesny Prezydent RP tez nie był święty ale jego spotkała już zasłużona kara. Posłów PO jeszcze nie ale wszystko przed nimi.

Na spotkaniu omówiliśmy specyfikę działalności naszego Oddziału , przebieg ostatnich zdarzeń oraz niezgodności , które wystąpiły naszym zdaniem w procedurze zamierzonych zwolnień grupowych. W wielu przypadkach pełnomocnik pracodawcy w pismach skierowanych do związków i PUP delikatnie mówiąc w wielu kwestiach, minął sie z prawdą. Subiektywną ocenę sytuacji w Oddziale nazwał konsultacjami a propozycję związków zawodowych , brakiem woli do zawarcia porozumienia.

Jakie to konsultacje gdy pracodawca nie bierze pod uwagę żadnej propozycji przedstawionej przez Związki Zawodowe. Jaki to brak woli jeżeli mamy podpisać tylko i wyłącznie przedstawione przez niego tak zwane porozumienie. Porozumienie oczywiście niekorzystne dla pracowników. Jaki to brak woli jeżeli stwierdza że niemożliwe jest zawarcie porozumienia i sam nie idzie na absolutnie żadne ustępstwa. Pisaliśmy dwukrotnie do właściciela odpowiedzialnie rozumiejąc ciężką sytuację naszego oddziału. Wskazywaliśmy rozwiązania i zagrożenia jakie mogą pociągnąć za sobą nie odpowiedzialne działania kolejnych dyrektorów. W trosce o nasz zakład i naszych pracowników byliśmy7 i jesteśmy gotowi do rozmów w każdej chwili. Czy to jest brak woli? Pracodawca to zignorował tym samym zignorował nasze rodziny, społeczeństwo i region.

Pan poseł Giżyński z największą uwagą i zrozumieniem wysłuchał argumentów przedstawionych przez związkowców. Zadeklarował dalsze zapoznanie się z sytuacją w Rurexpolu i podjęcie stosownych działań. Mamy wielką nadzieję że działań skutecznych. Mocno w to wierzymy.