Stanowisko Solidarności

OM NSZZ Solidarność przygotowała dla każdego członka naszego związku stanowisko w sprawie zawiadomienia o zamiarze wypowiedzenia pracownikowi umowy o pracę w części dotyczącej.

Zostały zgłoszone umotywowane zastrzeżenia w tym zakresie oraz informacja, że Związek Zawodowy NSZZ Solidarność nie akceptuje przedstawionej propozycji z uwagi na fakt, że pozostaje ona w ocenie Związku w sprzeczności z przepisami prawa pracy. Solidarność nie wyraża zgody na dokonanie proponowanej zmiany. Organizacja związkowa zainteresowana usuwaniem wszelkiego rodzaju niespójności i niejasności na drodze dialogu społecznego, przedkłada niniejsze stanowisko ufając iż stanie się ono asumptem do wspólnego wypracowania mechanizmów, jakie dadzą możliwość uniknięcia konsekwencji związanej z realizacją przedstawionego jej zamiaru dokonania wypowiedzenia zmieniającego względem pracowników. Opinia została opracowana przy współpracy Pracownika Biura Prawnego Dominika Spałka dla członków NSZZ Solidarność.