6 marca Chorzów

informacje

NSZZ "Solidarność" oświadczyła, że w związku z dokonanymi w Alchemii S.A. zmianami organizacyjnymi, co skutkowało z dniem 01.01.2015 przejęciem pracowników Alchemii S.A. w Warszawie przez nowych pracodawców, prowadzenie sporu zbiorowego stało się bezcelowe. Jednocześnie poinformowaliśmy, że niezmiennie widzimy potrzebę wzrostu wynagrodzeń najniżej uposażonych pracowników w Alchemii S.A. w Warszawie i poszczególnych oddziałów. Uważamy za niezbędne doprowadzenie do porozumienia ze Związkami Zawodowymi dt wzrostu wynagrodzeń. Niezbędne jest przystąpienie do negocjacji zapisów w regulaminach a konieczne szczególnie w świetle niskich wynagrodzeń i zbliżających się Świąt Wielkanocnych jest uruchomienie funduszu socjalnego. Regulacje te są konieczne w świetle niepokojów społecznych i bardzo dużego niezadowolenia pracowników. W związku z brakiem porozumienia w w/w tematach oddział WRA w Zawadzkiem w dniu 27.02.2015 MOZ NSZZ "Solidarność" wszczął spór zbiorowy z Pracodawcą. POPIERAMY!!